نمایشگاه صنعت پلیمر بغداد

برگزاری نمایشگاه صنعت پلیمر در بغداد توسط شرکت توسعه نمایشگاهی شریف

دروازه های ورود به بازار عراق پیش روی شماست!

صنعت پلیمر دروازه خروج از رکود

 

ایران کشوری با ذخائر غنی نفت و گاز در شرایط کنونی و با تکیه بر صادرات محصولات تمام شده پتروشیمی به راحتی می تواند حجم زیادی از کسری ارزی خود را در شرایط پیچیده تحریم تامین نماید. صنعت پلیمر از جمله بخش هایی است که مصرف کنندگان بیشماری در کشورهای همسایه دارد. تولید کامپاند، مستربچ ، محصولات نیمه تمام و کالاهای مصرفی می تواند ارزش افزوده بالایی را برای تولید کنندگان ایجاد نماید. در شرایطی که اکثر تولید کنندگان از شرایط رکود در بازار داخلی گله مند هستند، شرکت هایی هستند که از سود بسیار کلانی را از صادرات کسب می کنند.

عراق بستری بکر برای صادرات کاهای ایرانی

 

در میان کشورهای همسایه،  عراق با جمعیتی 38 میلیونی بستری بکر جهت صادارت کالاهای ایرانی می باشد. دکتر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق،  اخیرا اظهار داشت که بیشترین صادارت کالاهای ایرانی به عراق مربوط به محصولات و مصنوعات پلیمری می باشد. کشور عراق سکوی پرتاب شرکت های داخلی به کشورهای اروپایی می تواند باشد.

کالاهای پلیمری که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده اند:

– مستربچ و کامپاند

– ظروف یکبار مصرف، فیلم و گونی (پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استر)

– مصنوعات پلیمری: لوله و اتصالات، لوازم خانه و آشپزخانه، سیم و کابل، پروفیل درب و پنجره)

-افزودنی های معدنی (پودر کربنات کلسیم)

-رنگ و رزین

 

 

عراق نیاز به بازسازی دارد!

مشکلات پی در پی که در عراق به دلیل جنگ‌های متعدد ایجاد شده است سبب ویرانی این کشور شده است. بازسازی و روند رو به پیشرفت در این کشور بسیار حائز اهمیت است. جهت بازسازی شهرهای این کشور ابتدا باید به صنعت ساخت و ساز توجه ویژه گردد.

در این خصوص استفاده از مصالح ساختمانی مدرن اهمیت دارد. محصولات کاربردی صنعت پلیمر که در ساخت و ساز و بازسازی می‌توان به آن اشاره کرد، لوله کشی ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش، مخازن نگهداری آب آشامیدنی و … است. بسته بندی پلیمری جهت ارسال و صادرات مواد غذایی جهت عدم خرابی مواد غذایی نکته دیگری است که بسیار مهم به شمار می‌آید. گروه های نمایشگاهی که در نمایشگاه صنعت بغداد تا به حال برگزار شده است عبارتند از: شهرسازی، انرژی، آب و برق، ابزار ساختمانی، کامپوزیت، انواع مختلف چسب و رزین، تجهیزات سرویس بهداشتی، کفپوش، دیوارپوش و سایر کالاها.

با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در بغداد در خصوص صنعت پلیمر باید بستر مناسب برای ارائه محصولات و تولیدات داخلی ایران به عراق صورت گیرد.

طبق اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی دولت، در هفت ماه نخست سال 1397 صادرات ایران به عراق 55 درصد رشد کرده است. به همین جهت عراق به عنوان مقصد صادراتی ایران معرفی گردیده است. طبق آمار ارائه شده از شرکت مجدالشمس عراق به عنوان مجری برگزاری سال گذشته 140 شرکت در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

دریافت فراخوان نمایشگاه صنعت پلیمر بغداد:

 

فرم ثبت نام نمایشگاه صنعت پلیمر بغداد